Agencja pracy Tymczasowej

Agencja Pracy Tymczasowej Police Zadzwoń 790666593

Zachodniopomorskie

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji jest głównym obowiązkiem firm, których kierowcy wykonują usługi przewozu międzynarodowego na gruncie tego państwa. Razem z ustawą Loi Macron oraz wdrożonym dekretem nr. 2016-418, francuskie wynagrodzenie minimalne dla delegowanych kierowców ciężarówek wyszczególnione pozostało w pewnych regulacjach.

Agencja Pracy Tymczasowej Tuczno Zadzwoń 790666593

Konieczność wypłacania ustalonej opłaty za każdą godzinę pracy wpływa na kursy pracownicze polskich firm transportowych postępujących we Francji, a i wymaga pewne obowiązki administracyjne na pracodawcach organizujących podróże służbowe swoich gości.

Zamów pracowników wejdź na Agencja Pracy Tymczasowej

Obowiązki administracyjne

Przedsiębiorstwa transportowe odpowiedzialne są do wyznaczenia swojego przedstawiciela na obszarze Francji, we wszystkich możliwych przypadkach delegowania. Traktuje to także kabotażu, kiedy i przewozu dwustronnego. Przedstawiciel tego typu zobowiązany jest za reprezentowanie biura we Francji, a i dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Firma transportowa musi również wypełnić dla każdego delegowanego kierowcy ciężarówki odpowiednie zaświadczenie o fakcie delegowania. Wymogiem administracyjnym istnieje oraz prowadzenie ewidencji czasu pracy wprowadzanej na miejscu Francji. Kierowca ciężarówki powinien mieć zaświadczenie o delegowaniu w samochodzie, razem z faktem potwierdzającym zawarcie umowy o pracę.

Zasady rozliczenia

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji obejmuje wyznaczenie godzin pozycji w sposób dobry z funkcjonującymi na gruncie tego państwa zasadami. Powinno uwzględniać godziny równoważne oraz nadliczbowe, wypłacane z odpowiednim dodatkiem według dotychczasowej stawki. Od stycznia 2019 roku, stawka płaca minimalna we Francji zwiększyła się i już wynosi 10,03 euro za godzinę. W rozliczeniu należy także uwzględnić czas pracy tzw. amplitudy, która składa okres między odpoczynkami pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Tuczno Zadzwoń 790666593

Niezbędne jest poza wyznaczenie dni urlopu i innych wolnych dni, włącznie z oddającymi się do nich wynagrodzeniami. Obowiązek rozliczania płacy minimalnej we Francji nie dotyczy przewoźników, którzy odbywają jedynie przejazdy tranzytowe.

Płaca minimalna i prawo unijne

Razem z prawymi przepisami, składniki wynagrodzenia i pozostałe dodatki uwzględnione w państwowym układzie zbiorowym dotyczą także delegowanych pracowników francuskich. Regulacje też nie są tożsame z przepisami prawa unijnego, jednak podlegają weryfikacji w sukcesie przeprowadzania kontroli przez francuską Państwową Inspekcję Pracy.

Francuskie służby kontrolne wymagają honorowania krajowych przepisów, nawet jeśli sprzeciwiają się temu organy unijne. Płaca minimalna powstająca z programu zbiorowego może wówczas powodować nie tylko minimalną stawkę godzinową, ale jednocześnie dodatek stażowy (zależny od długości rzeczy i sięgający do 8 proc.), dodatek z urzędu pracy porą nocną, wszelkie dodatki z urzędu pozycji w idealna i niedziele oraz należności z urzędu podróży służbowych, naliczane za każdy dzień z zakwaterowaniem oraz dwoma posiłkami.

Konsultacja techniczna

Źródło artykułu Rozliczenie płacy minimalnej we Francji

 

Agencja Pracy Tymczasowej Tuczno Zadzwoń 790666593

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments