ciacho

Ciacho Choszczno

Zachodniopomorskie

Ciacho to liczba a jedyna z niewielu komedii, które wykonałem Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w atak na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z uwagą nieporadni, ale bardzo odważni bracia. Reżyser wielki z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w tym filmie nieco odchodzi od tradycyjnego charakteru swojej książki.

Ciacho Międzyzdroje

Nie zdradza on a głównego tematu zainteresowania – wciąż stanowimy w kręgach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka jest niezwykle popularną policjantką starającą się o awans. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco łączą jej cele. Bardzo szybko dowiadujemy się kto za tym pełnym jest i wrabia piękną policjantkę. Jest pytanie: jaki sens posiadała taż rola też jak wysoce potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Międzyzdroje

Sprawa z powodem

Seans z „Ciachem” w programie dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do całkowitej radości. Poza wieloma zabawnymi rzeczami i dowcipnymi dialogami można usłyszeć i ważne przesłanie wynikające z filmu. Komedia pokazuje, że wszystek, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, może stać prawdziwym bohaterem, a i każdy bez wyjątku zarabia na właściwą miłość. Znaczenie więc stanowi sformułowane w dobry, humorystyczny, a czasami nawet nieco ironiczny sposób. Główni bohaterowie posiadają wyjątkowo barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co wszystek z nich na długo zapada w pamięć, a również ich karykaturalność w jasny sposób coraz dużo podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film z jednego początku interesuje i kupuje, że widz w napięciu wygląda na dalszy ciąg wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera dobrze się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i nieoczekiwanym, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Ciekawa i jedyna obsada to w filmach Patryka Vegi właściwie już tradycja. Na dowolnym plakacie filmu tego reżysera można sprawdzić znane twarze. Główna bohaterka – Basia jest stawiana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Istnieje ostatnie piękna rola aktorki, ponieważ całkowicie czyni z wizerunkiem grzecznej i złożonej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można sprawdzić aktorkę w bardzo bogatych formach. Z przodu na chwilę wciela się ona w skórę prostytutki, później składa się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można dostrzec i dość „niegrzeczną” scenę, w której główna bohaterka prezentuje swoje piersi. Mimo dość dobrego wizerunku policjantki, z powodzeniem można zobaczyć, że nie wydaje ona sympatii widzów. Nie wyłącznie odtwórczyni ważnej roli zarabia na uznanie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to dodatkowo bardzo barwne postacie, które zarabiają na równie wielką uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z ważnymi upodobaniami seksualnymi, jak powszechnie świetnie odnalazł się w komediowej roli. Marcin Bosak, w skóry Krzysia, bardzo dobra poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na szczególnie duże uznanie zasługuje Paweł Małaszyński, z którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała niezwykle dużego zainteresowania. Pewne stanowi prawdziwe: wszystka z linii na długo zapada w pamięć, a przecież między innymi o to tylko w filmach chodzi.

Ciacho Międzyzdroje

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede wszystkim złota do oglądania komedia, jaka nie chce od widza analizy i silnego zainteresowania. Opowiada barwną bajkę w wygodny dla użytkowników sposób, przy czym nie raz sprawy z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Istnieje ostatnie film, który warto obejrzeć nawet dla świetnej obsady aktorskiej i kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny usunięte z historią „Ciacho” Patryka Vegi to niewątpliwie świetny możliwość na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera danego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można uznać za udany.

Ciacho Międzyzdroje

Źródło artykułu Ciacho

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments