Haluksy

Haluksy Płoty

Zachodniopomorskie

Haluksy – domowe sposoby działania Działają nie tylko osób, lecz też mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Łączy się spośród tym ciągły ból, i nawet kłopoty z przebieraniem się i chodzeniem. Istnieje wiele swoich sposobów na radzenie sobie spośród tym dyskomfortem. Lub są one jednak pewne? Jakie inne formy można spotkać?

Haluksy Szczecin

Kiedy są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500
Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to deformacja, często bolesna narośl w przestrzeniach palucha, która z czasem może robić rozrastanie się stopy, które sprawia za sobą nowe trudności. Najczęstszą winą jest umiejętność genetyczna oraz płaskostopie, z którymi nie nie odda się walczyć. Do różnych powodów należy otyłość, siedzący sposób życia, nieodpowiednie obuwie (szczególnie w cieniu trójkąta), bądź i płeć (to schorzenie częściej występuje u mężczyzn płci pięknej). Czasami komunikuje się również typ stopy – egipska, która istnieje dużo narażona na deformacje.
Które są metody leczenia?

Główną strategią jest operacja, jednak wiele osób również radzi sobie „domowymi” sposobami, do których należy:

Zmiana obuwia na takie z płaskim obcasem i ogromną podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale działają w akcji z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i poprawiających ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające też jak ortezy. Chronią one skorygowane ustawienie na dłużej,
Wkładki do butów – trzeba ale pamiętać, aby były pasowane indywidualnie do stopy, dopiero potem wykazują prawidłowe działanie,
Wykonywanie ćwiczeń, proponowanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W sukcesie dużego bólu zapisuje się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej połączenie za pomocą śrub. Choć brzmi to groźnie, istnieje więc pewny lekarstwo na wszelkie pozbycie się problemu. Niektóre z czynności są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu pozostaje jedynie nacięcie, które się bandażuje, nie ma więc konieczności zakładania gipsu. Wystarczy jedynie zadbać o stopę poprzez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty i ćwiczenia (np. działanie na piętach także na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby planują własne właściwości, przy haluksach warto skierować się do lekarzy – lekarza i fizjoterapeuty, którzy pomogą w wybraniu metod leczenia indywidualnie do wszystkiego. Dobrze też pamiętać o wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń, które mogą zapobiegać powstawaniu tego problemu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Szczecin

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments