kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Jakie dokładnie warunki trzeba spełniać, ażeby przyznano nam kredyt hipoteczny?

Poradnik Klienta

Wielu ludzi marzy o zdobyciu kredytu, który pozwoli na kupno swojego domu, mieszkania i zyskanie niezależności od swoich rodziców.

Jakie warunki trzeba spełniać, żeby otrzymać kredyt hipoteczny?

 

Zwłaszcza młodzi starają się o posiadanie swojego kąta, natomiast żeby zdobyć kredyt hipoteczny, trzeba spełniać wiele najważniejszych warunków, które wyznacza bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Kredyt hipoteczny może uzyskać osoba pełnoletnia – która ukończyła 18 rok życia, a bardzo dużo banków proponuje osobom ,które nie skończyły jeszcze 35 roku życia znacznie korzystniejsze warunki dostania kredytu, m. in. atrakcyjne oprocentowanie.

Bardzo dużo zależy również od okresu na jaki chcemy zaciągnąć kredyt, banki zastrzegają sobie żeby spłata ostatniej raty przypadała maksymalnie pomiędzy 75 a 80 rokiem życia. Istotna jest także nasza historia kredytowa – taki kredyt nie zostanie udzielony osobie ,która ma bardzo złą historię kredytową i jakąkolwiek zaległość ze spłatą rat, nawet jeśli wcześniejsze zobowiązania opiewały na małe kwoty. O tym trzeba pamiętać!

Wielkość kredytu i decyzja o jego przyznaniu uzależniona jest od wysokości zarobków kredytobiorców. Przy niskiej pensji bank może nam odmówić przyznania kredytu, bo potencjalny kredytobiorca mógłby mieć kłopot ze spłatą rat. Banki biorą pod uwagę także liczbę osób w rodzinie, które są na utrzymaniu osoby starającej się o kredyt, oraz wysokość wziętych w danej chwili kredytów. Takie wskaźniki finansowe są podstawą jeśli rozchodzi się o określanie zdolności kredytowej.

Wspomnę jeszcze na koniec, że dużą szansę na taki kredyt ma osoba ,która jest zatrudniona na zasadzie umowy o pracę, najlepiej na czas nieokreślony. W przypadku innego źródła dochodów banki życzyć sobie mogą spełnienia przez klienta dodatkowych warunków przy ubieganiu się o kredyt albo zdecydować się mogą na przyznanie konsumentowi nieco niższej sumy.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments