Jak wysłać paczkę kurierem Pocztex?

Kurier Pocztex Golczewo tel. 730 608 208

Zachodniopomorskie

Rynek usług kurierskich dynamicznie się rozwija, trudno to zastanawiać się, że tradycyjni operatorzy, jak Poczta Polska, i starają się nadążyć za konkurencją. Kiedy się okazuje, Pocztex, czyli usługa kurierska poczty polskiej istnieje wysoce konkurencyjna. Oferuje szczegółowe śledzenie paczek, szereg unikalnych usług dodatkowych, bezpłatne zamówienie kuriera do budynku i przejrzysty system reklamacji. Do wyboru jesteśmy nowe warianty usługi, od kuriera krajowego, przez „ekspres 24”, po kuriera bliskiego i przesyłki paletowe.

Kurier Pocztex Kamień Pomorski tel. 730 608 208

Jak wysłać paczkę kurierem Pocztex?

Expresowa wysyłka
Expresowa wysyłka

Wielką korzyścią jest toż, że przesyłkę weźmiemy w każdym oddziale Poczty Polskiej również w każdym punkcie pocztowym. Nie wymagamy to szukać punktu kurierskiego, każdy natomiast wie, gdzie jest najmilsza Poczta. Paczkę może również odebrać kurier. Wystarczy przygotować przesyłkę oraz zamówić kuriera poprzez formularz lub telefonicznie. Idzie na ostatnie funkcjonalność „nadaj przesyłkę”, jest obecne narzędzie pozwalające w jasny i krótkotrwały sposób opłacić przesyłkę oraz wygenerować etykietę przewozową. Tak zrobioną etykietę należy wydrukować i nakleić na przesyłkę. Od razu mamy i wstęp do śledzenia paczki. Warto wspomnieć również o kalkulatorze cen, dzięki któremu łatwo obliczymy, ile wysłanie paczki będzie nas kosztować.
Kurier Pocztex Kamień Pomorski tel. 730 608 208

Jaką usługę wybrać?

Poczta Polska oferuje wiele rodzajów naszych usług kurierskich, co prawdopodobnie istnieć dezorientujące, przychodzimy jednak z dopłatą:

zobacz również poczta Kołobrzeg

Pocztex Kurier 48 — standardowe przesyłki, dostarczane najpóźniej do trzeciego dnia codziennego po dniu nadania, do 50kg
Pocztex Kurier miejski — usługa pomagająca w zakresie miast powiatowych, tworzona w przeciągu 4 godzin. Idealna, jak chcemy przesłać coś błyskawicznie w obszarze polskiego miasta, do 50kg,
Pocztex Kurier krajowy — klasyczne usługi kurierskie dla przesyłek o mocy do 10kg, w jeden raz dla osób, jakim nie zależy na krótkim dotarciu przesyłki,
Pocztex expres 24 — kurier „na jutro”, gwarantuje doręczenie drugiego dnia, daje te na wysłanie cięższej paczki, do 50kg,
Pocztex Kurier bezpośredni — przesyłki są odbierane i wprowadzane bezpośrednio, z ominięciem sortowni i centr dystrybucji paczek, szczegóły są ustalane indywidualnie, przy zamówieniu kuriera,
Jak istotną paczkę mogę wysłać?

Kurier Pocztex Kamień Pomorski tel. 730 608 208

W współzależności z wybranej usługi obowiązują różne wymiary maksymalne paczek. Kurier miejski oraz Expres 24 dopuszcza paczki których cena długości wszystkich boków nie przekracza 150 cm. Kurier krajowy pozwala wysłać nam przesyłkę, której wymiary nie przekraczają 20 cm x 40 cm x 50 cm (szerokość, wysokość, długość). Jest także możliwość wykupienia usługi „Ponadgabaryt”, o czym ważna przeczytać poniżej, w połowy poświęconej usługom dodatkowym. Największe objętościowo przesyłki możemy nadać za pośrednictwem usługi Kurier Bezpośredni, aż do 300 cm sumy wymiarów (szerokość+wysokość+długość), przy czym najdłuższy koniec nie może przejść 200 cm.

Bardzo dużą reklamą jest same to, że Poczta Polska przyjmuje tolerancję 5% wymiarów, jeżeli zatem Twoja paczka jest na ścianie gabarytu maksymalnego, nie musisz martwić się dodatkowym centymetrem.

Usługi dodatkowe

Pocztex oprócz gamy podstawowych usług kurierskich realizuje naszą możliwość usługami dodatkowymi, o czym warto wiedzieć ze względu na unikalność niektórych spośród nich, oraz to, że często o trwaniu tychże usług zapominamy. Znajdziemy tutaj oczywiście świadczenia, które są już standardem w branży: pobranie, śledzenie paczek, dokumenty zwrotne, podanie we określonym dniu, odbiór w temacie, „ostrożnie”, potwierdzenie dania oraz zwrotu, sprawdzenie zawartości i ubezpieczenie paczki.

W wachlarzu oferty kurierskiej Poczty Polskiej są też usługi takie jak dostarczenie do danej godziny, podanie na pozytywną godzinę, doręczenie po godzinie 17, do rąk własnych, i nawet w sobotę, niedzielę i ogromna. Na wycieczkę zasługuje też przydatna dla zapracowanych usługa odbioru/doręczania paczki pomiędzy godziną 20 a 7 rano.

Kurier Pocztex Kamień Pomorski tel. 730 608 208

Nadałem paczkę, gdzie mogę chodzić jej możliwość?

Zlokalizowanie paczki nadanej za pośrednictwem Poczty Polskiej istnieje szczególnie intuicyjne. Wystarczy podać numer listu przewozowego, który poznaje się na pokryciu nadania, oraz system Śledzenie paczek odnajdzie i wyeksponuje wszystkie szczegółowe porady dotyczące naszej przesyłki.

Kurier Pocztex Kamień Pomorski tel. 730 608 208

Zobacz również Jak wysłać paczkę kurierem Pocztex?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments