Olej MCT vs olej kokosowy

Olej mct Dziwnów

Zachodniopomorskie

Często słyszymy, że oleje są szkodliwe i powinien ich wychodzić, aby zdrowo żyć. Takie stwierdzenia wprowadzają gości w błąd, ponieważ w obawie przed złym wpływem na zdrowie – są tacy, jacy tych tłuszczy unikają. Owszem, są takie, które niszczą i tak całkiem wyeliminować je z diety, natomiast są te takie, które są wręcz niezbędne, aby organizm mógł śmiało funkcjonować. Do ostatnich wspaniałych tłuszczów kwalifikują się między innymi tłuszcze MCT.

Olej mct Międzyzdroje

Co więc są tłuszcze MCT?

burneo
burneo

MCT to średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe o krótkich łańcuchach węglowych. Są bardzo wielu zdrowotnych właściwości, a głównym ich źródłem jest olej kokosowy oraz nabiał. Tłuszcze MCT są o znacznie łatwiej przyswajanie oraz wchłanianie przez organizm, gdyż nie są do tego korzystne enzymy takie jak żółć czy lipaza. Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe są wchłanianie do naczyń krwionośnych, prosto z przeowdu pokarmowego. Najnowsze badania wykazują, że tłuszcze też mogą wpłynąć na redukcję tkanki tłuszczowej, dlatego tak łatwo sięgają po nie sportowcy też ludzie, jacy chcą zgubić zbędne kilogramy. Więcej o tłuszczach MTC przeczytasz w punkcie.

zobacz również tabletki na odchudzanie

Olej MCT – co więc jest także które posiada właściwości?

Jest pochodną oleju kokosowego, ale ma o moc bardzo kwasu C6 (kapronowego lub heksanowego), który szybko przeobraża się w działalność oraz kwasu C8 (kaprylowego), jaki ma oddziaływanie na system trawienny oraz dostarcza energię.

Dlatego obraz tenże jest mocno ciekawy wśród sportowców, gdyż nie tylko motywuje do dzieła, ale także pomaga redukować tkankę tłuszczową. Zatem nie jedyne właściwości oleju MCT. Dzięki naszym wartościom działa cudownie na jelita, oczyszczając je z dalekich toksyn oraz bakterii, i nawet grzybów i pasożytów. Jest i potrzebny w leczeniu niektórych chorób np. choroby wątroby, epilepsji czy syndromu krótkiego jelita. Podnosi też odporność organizmu, dlatego dawkowany w odpowiednich proporcjach, będzie wielkim uzupełnieniem diety nie tylko sportowców, ale każdego z nas.

Olej kokosowy – co więc istnieje? Jego ważności i jakości

Olej kokosowy jest mocno ciekawy w tych latach, i na materiał jego wad powstało wiele publikacji. Chętnie wykorzystywany stanowi nie dopiero w kuchni, ale też do pielęgnacji ciała oraz włosów. Wśród lekarzy odpowiedzenia na jego materiał są podzielone. Jaki właściwie jest ostatni wspaniały olej? Jest znaczny w tłuszcze MCT, które kiedy teraz dużo zostało wspomniane, mają sporo dobrych stronie dla polskiego systemu. W oleju kokosowym jest ich ok 68%, i badania nie wykazały, aby średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe miały destrukcyjny pomysł na nasz organizm.

Zobacz również pożyczka bez big

Czym się sugerować kupując olej koksowy? Najlepiej dobrać olej nierafinowany lub typu Virgin, gdyż nie wydaje on więc swoich właściwości ani witamin. Pamiętajmy, że nieprzetworzony olej koksowy jest wspaniały, i cena to nawet kilkadziesiąt złotych za słoik. To, co możemy kupić w wybranych sklepach za dużo niską cenę, to obraz, jaki został przetworzony natomiast nie zostało w nim nic z jego drogich właściwości. Jeżeli planujesz poczytać więcej na materiał oleju kokosowego, zajrzyj na część.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments