Pierwsza kąpiel niemowlaka

Promocja Rossmann Międzyzdroje

Zachodniopomorskie

Nic oczywiście nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie ma się co dziwić, podczas tej funkcje trzeba pamiętać o wszystkim: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy dobre tusze do kąpieli.

Promocja Rossmann Łobez

Pierwsza kąpiel niemowlaka

Nic oczywiście nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie ma się co dziwić, podczas tej funkcje trzeba pamiętać o wszystkim: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy dobre tusze do kąpieli. Poniżej postaramy się sprostać tezie, że nie taki diabeł straszny niczym go wyobrażają! Albo inaczej, nie taka ogromna kąpiel, jak nam się wydaje.

bon 500 zl rosman
bon 500 zl rosman

Wanienka, kosmetyki, akcesoria

Do wanenki i akcesoriów przejdziemy nieco niżej. Najpierw uporamy się z temperaturą! Którą powinna stanowić najbardziej optymalną temperaturę woda? Właściwie jest wypośrodkować temperaturę pomiędzy wodą, a powietrzem. Woda nie pewno istnieć zbyt gorąca, oraz z zmiany powietrze nie powinno stanowić dokuczliwie zimnie. Taki balans z pewnością zapewni Maluchowi komfort kąpieli, i rodzicom pewność, że nie narażają dziecka na przeziębienie.

Zobacz również bon do rossmanna

W jakie akcesoria się wyposażyć? Na pewno niezbędne będą: miękki, delikatny ręcznik, tetrowe pieluchy, waciki, płyny do prania bezpieczna dla skóry dziecka, myjka, oliwka i sól fizjologiczna, która sprawdzi się przy przemywaniu oczu dziecka. Nie zostawcie o świeżych ubrankach na zmianę. Wszystkie akcesoria tj. kremy do kąpieli, czy ręczniki najlepiej włożyć w terenu ręki, tak aby sięgając po nie, drugą ręką bezpiecznie podtrzymywać dziecko. Zanim włożysz dziecko do wanienki sprawdź, czy przegotowana woda posiada teraz odpowiednią temperaturę. Polecamy sprawdzić wodę łokciem.

Promocja Rossmann Łobez

Jak trzymać dziecko by czuło się komfortowo i pewnie? Najlepiej ułożyć dziecko na naszych rękach, tak aby prawa ręka była pod pośladkami dziecka, a lewa podtrzymywała główkę dziecka. Malucha należy zanurzać powoli i stopniowo tak aby się nie przestraszyło, i gdy pupa dziecka będzie bezpiecznie stworzona na dnie wanienki – wyjmij prawą dłoń i otwórz Malucha delikatnie opłukiwać wodą.

Jaką wybrać wanienkę?

Doskonale sprawdza się wanienka ze stojakiem, bo nie angażuje pleców rodziców. Nie potrzeba się co chwilę schylać i fajnie się sprawdzi wśród wysokich rodziców, istniej takich, którzy są problemy z kręgosłupem. Wanienka ze stojakiem nie ma też dobrze miejsca, ponieważ stojak jest łączony i bogata go schować w szafie. Wanienka ze stojakiem godzi komfort użytkowania rodziców i radość dziecka, a istniejemy na tak!

Źródło strony Pierwsza kąpiel niemowlaka

 

Promocja Rossmann Łobez

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments