Stomatologia estetyczna a dzieci - czy to bezpieczne?

Stomatologia estetyczna Polanów

Zachodniopomorskie

Jeszcze dużo osób czerpie z zabiegów z poziomu stomatologii estetycznej, by bawić się pięknym widokiem swoich zębów. Jednak czy są one miłe dla niemowląt? Warto zaznajomić się z najbardziej poszukiwanymi sposobami i zweryfikować czy są one zalecane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Tychowo

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze sposoby

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna buduje w sobie wiele rzeczy stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), natomiast jej pierwszym priorytetem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych zabiegów w ramach stomatologii estetycznej zalicza się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Sposób ten wytwarza się zwykle przy użyciu specjalnej ochrony na uzębienie i wdrożenie preparatu żelowego, którego aktywny składnik reaguje z tanią zęba dzięki takim czynnikom jak światło lub związki chemiczne, a uzyskany efekt istnieje z razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Tychowo

Profesjonalne wybielanie zębów nie powoduje zakłóceń w tkance szkliwa, niemniej jednak po zabiegu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (zwłaszcza na zima). Wybielanie może także skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto podkreślić, że nieprawidłowo wykonywany sposób może przynieść nierównomierne lub nadmierne wybielenie i może stanowić przyczyną mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Tychowo

Według unijnej informacje z 2012 roku, a dodatkowo Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne wybielanie zębów z wykorzystaniem specjalnych środków chemicznych w normalnym stężeniu jest jednak bezpieczne dla zdrowia, a widać stanowić kierowane tylko u osób pełnoletnich (powyżej 18 r. życia). Nie promuje się również wybielania osobom z nadwrażliwością zębów oraz dziąseł, kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania liczy na ścieraniu różnego rodzaju osadów (powstających z kawy, herbaty, papierosów także własnych kaw lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalistycznego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie powinno być pasztetu spośród obecnego modelu osadami. Sam brak jest wygodny, choć wywołuje pewien dyskomfort, a po jego oddaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów oraz dziąseł. Przeciwwskazaniem do uprawiania piaskowania u dzieci jest sam jego efekt – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U dzieci są one chronione poprzez lakowanie.

Skaling z zmiany liczy na ścieraniu kamień nazębnego koncentrującego się w zasięgu szyjek zębowych – z dziedziny korony (najczęściej używany) lub spod powierzchni dziąseł. W przypadku skalingu w formule nie ma przeciwwskazań do czynienia go u dzieci. Jeśli zachodzi taka problem, to wolno go wyprodukować plus będzie on dla dziecka bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to mała płytka kompozytowa lub uczyniona z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba z jego doskonałej (wargowej) strony. Z zmiany korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w całości zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią funkcję czystą i ochronną. Niekiedy licówki używane są do korygowania wad zgryzu, jednak większość stomatologów nie poleca tego modelu praktyk. Też jak tworzenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do zastosowań mało inwazyjnych, tylko nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia z 3 do 30% tkanki zęba. Z serii w przypadku koron ząb pragnie być oszlifowany w zdecydowanie większym stopniu. W układu z czym, gdyby nie zachodzi taka potrzeba wcale nie ingerować w całość uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Tychowo

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments