Teraz bank musi „pomóc” w przypadku błędnego przelewu

Teraz bank musi „pomóc” w przypadku błędnego przelewu

Poradnik Klienta

Teraz bank musi „pomóc” w sukcesie błędnego przelewu – Od lipca 2018 roku łatwiej będzie odzyskać omyłkowo wysłane pieniądze (błędne informacje na przelewie). Bank będzie zobowiązany pomóc nam w takim przypadku. Pomoc ta minimalizować się zawsze będzie do związku z bankiem odbierającym przelew oraz – w ostateczności – do podania danych personalnych przypisanych do konta odbiorcy.

Teraz bank musi „pomóc” w sukcesie błędnego przelewu

 

Nie umiem czy byliśmy wtedy w życiu sytuację, w jakiej dali pieniądze na krótkie konto. Ja był taką okazję dwa razy, w współczesnym raz z mojej winy i raz przez błędnie podany numer konta. W takich wypadkach zawsze skazani byliśmy na skuteczną opinię obcej osoby i trochę szczęścia. Mi udało się raz zapłacić za samochód na błędny numer konta, ponieważ taki podany istniał na FV. Powodzenie w nieszczęściu, że nr konta (błędny) na które przelałem pieniądze nie istniał również zwrócił mi je automat bankowy. W nowym przypadku wymagał jednak umówić się z klientem konta i zabiegać o zwrot. Całe szczęście, iż go znałem.

Procedura zwrotu błędnie wykonanego przelewu
Od lipca bieżącego roku procedura zwrotu pieniędzy w sukcesie przelewu pieniędzy zostanie nieco uproszczona, ponieważ bank będzie korzystał obowiązek nam pomóc. W planie bank jest cel podjąć działalność w toku 3 dni z zgłoszenia. Musi powiadomić odbiorcę przelewu oraz obcy bank o błędnej transakcji. Odbiorca takiego przelewu ma 30 dni na zwrot pieniędzy. Trafiają one na początku na konto techniczne w banku, i tylko wtedy do właściciela.

Po uzyskaniu informacji z banku, odbiorca błędnego przelewu ma 30 dni na reakcję. Skoro ona nie nastąpi, to bank na bliski wniosek musi zapewnić nam dokładne dane osobowe posiadacza konta czyli imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres działalności itp. Jeśli odbiorca przelewu posiada konto w kolejnym banku, to ostatni bank jest 3 dni na znaczenie takich reklamy do polskiego banku, który następnie udostępni dane nam (uwaga jeśli zastosujemy je do nowych charakterów niż odwrócenie transakcji grozi nam grzywna do 30 000 PLN).

Oraz na ostatnim chwila dużo praca banku się kończy. Dalej o zwrot pieniędzy musimy walczyć sami przed sądem przynajmniej w sukcesie mienia pełnych informacjach oraz dokumentacji całej sytuacji sprawa będzie właściwie oczywista, natomiast nie wiem ile trzeba w takich wypadkach odkładać na decyzję sądu.

Idealnie byłoby gdyby była procedura, gdzie przy błędnym przelewie na bliski wniosek wszystko dzieje się automatycznie. Myślę sobie jednak, że umiało wtedy być spożytkowane przez „cwaniaków” w różnoraki rodzaj. W wszelkim razie jest ostatnie skuteczna zmiana pomagająca odzyskać pieniądze z złych przelewów, które wszystkiemu potrafią się zdarzyć.

Artykuł powstał dzięki serwisowi pożyczki na zasiłki

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments