Brother GTX czyli technologia druku bezpośredniego

Tusze Barlinek

Zachodniopomorskie

Wśród najnowszych innowacji zawartych na targ przez markę Brother można zastąpić nową drukarkę daną do druku bezpośredniego – Brother GTX. Jej istotnymi stronami są bardzo intensywne tempo druku i relatywnie nieduże koszty eksploatacji.

Tusze Barwice

Producent ustawił na zupełnie nowatorskie rozwiązania w terenie mechanizmu wydruku. Nowe głowice przemysłowe zostały przystosowane do drukowania na tekstyliach. Mechanizm drukowania zwraca się z dwóch głowic drukujących, z których wszystka ma cztery kanały i 1680 dysz. Zwiększenie szerokości głowicy doprowadziło do poprawy szybkości drukowania.
System zamykania głowic na mokro

 

tusze
tusze

Drukarka Brother GTX prezentuje się tym, że biała głowica została postawiona przed głowicą CMYK, a drukowanie może kończyć się w pewnym przebiegu. Pomaga to znacznie tempo drukowania. Drugim ciekawym wyjściem jest innowacyjny system zabezpieczenia głowicy przed zasychaniem atramentu na przestrzeni głowicy. Ważnym wyjściem jest jeszcze cyrkulacja białego atramentu aktywna cały moment w systemie czuwania. Układ podawania atramentu jest broniony przed usterką. Nawet po kilkudniowym przestoju w książki cyrkulacja atramentu przeciwdziała rozwarstwieniu atramentu w procesach dostarczających go do głowicy.

Zobacz również pieczątki Kołobrzeg

Niskie koszty eksploatacji

Cyrkulacja atramentu w związaniu z sposobem zamykania głowic na mokro zapewnia niższe koszty eksploatacji, ponieważ procesy zbierania się zostały w cali zautomatyzowane. Dla konserwatora zostaje dużo pracy. Na obniżenie kosztów eksploatacji wpłynęło także zastosowanie nowoczesnych tuszów. Tak jak jakaś nowoczesna technologia, wygoda i technologia jest bezpośrednią cenę, jaką powinien zapłacić podczas jej zakupu.
Innowacyjne atramenty Brother

Zobacz również Pożyczka Miloan

Wraz z drugą drukarką Brother GTX pojawiły się nowe kosmetyki do Brother – atramenty wodne Innobella Textile. Ich formuła chemiczna zawiera pigmentowaną farbę polecającą się większą gęstością. Nowe kosmetyki do drukarki tekstylnej prezentuje się niższą wartością oraz wyższą paletą kolorów także są bardziej trwałe na spieranie. Atramenty wodne Brother Innobella Textile otrzymały też certyfikat firmy Oeko-Tex Eco-Passport potwierdzający zgodę z CPSIA.
Mocny konkurent HP i Epson

Wśród urządzeń detalicznych z zmian jest nieco wysoka konkurencja, gdzie oprócz Brothera mocno promują swoje atramentowe urządzenia drukujące firmy HP i Epson, stale przychodząc na rynek nowoczesne urządzenia. Brother zatrzymuje się natomiast bardzo małą ceną wydruku oraz wielką wydajnością wspomnianych wcześniej bezgłowicowych atramentów z grupy Innobella.

Tekst zamieszczono przy zgodności z Brother GTX

0 0 votes
Daj ocenę